SGK Uzmanı Emin Yılmaz gözünüz aydın diyerek açıkladı. En düşük emekli maaşı belli oldu

Yüksek enflasyon sebebiyle emekliler zor günler geçirmeye devam ediyor. Yılın başında emeklilerin maaşına yapılan zammın yetersiz kalmasıyla en düşük emekli maaşı 10 bin TL düzeyinde kalmıştı.

Hayat pahalılığından yakınan milyonlarca emekli, temmuzda maaşlarına eklenecek enflasyon farkı ve olası refah payı şimdiden merak etmeye başladı. Alım güçleri her geçen gün eriyen emekliler, hükümetin bu konuda iyileştirmeler yapmasını dört gözle bekliyor.

SGK Uzmanı Emin Yılmaz, en düşük emekli maaşı için uygulanacak zammı açıkladı. 6 aylık enflasyon farkının alınacağı Temmuz zammında 4 aylık enflasyon farkı 18,72 olarak açıklanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2024’ü emekliler yılı olarak ilan etmesinin ardından emekli maaşlarında erime ivme kazanırken, hükümetin bu konuda atacağı somut adımlar şimdiden merak ediliyor.

Hükümete yakın kulis kaynaklarında ise geçmiş yılların aksine zam konusunda oldukça dikkatli bir tutum sergileneceği söyleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli kart uygulamasını devreye sokarak emeklilerin hayatlarında kolaylıklar sağlayacağını aktarırken, 6 aylık enflasyon farkı oranını işaret etmişti.

SGK Uzmanı Emin Yılmaz, en düşük emekli maaşına yönelik net rakam vererek açıkladı.

SGK Uzmanı Emin Yılmaz, en düşük emekli maaşına yönelik net rakam vererek açıkladı. Yılmaz, en düşük emekli maaşının 15 bin TL’ye çıkartılmasına dair iktidarın bir iyileştirme yapabileceğine vurgu yaptı. Yılmaz, “Tahminim 12.500 TL veya 15.000 TL arasında bir rakam çıkacağını tahmin ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir